5 efektywnych ćwiczeń na płaski brzuch

  • 19 września, 2023
  • 2 min read
[addtoany]
5 efektywnych ćwiczeń na płaski brzuch

5 efektywnych ćwiczeń na płaski brzuch

Ćwiczenia z wykorzystaniem hantli

Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, to ćwiczenia z wykorzystaniem hantli są idealnym rozwiązaniem. Wykonując je regularnie, możesz skutecznie wyrzeźbić swoje mięśnie brzucha i uzyskać pożądany efekt. Przykładem takich ćwiczeń jest skłon do przodu z hantlami. Polega ono na tym, że stoisz prosto, trzymasz hantle w dłoniach i powoli składasz się do przodu, a następnie wracasz do pozycji wyjściowej. Powtarzanie tego ćwiczenia kilka razy dziennie pomoże Ci osiągnąć płaski brzuch.

Kolejnym ćwiczeniem z wykorzystaniem hantli jest unoszenie nóg. Polega ono na leżeniu na plecach i unoszeniu nóg pod kątem 90 stopni. Trzeba trzymać hantle w dłoniach i utrzymywać równowagę ciała. To ćwiczenie doskonale wyrabia mięśnie brzucha i pomaga ukształtować płaski brzuch.

Brzuszki

Brzuszki to klasyczne ćwiczenie na płaski brzuch. Można je wykonywać na różne sposoby, aby urozmaicić trening i osiągnąć lepsze rezultaty. Jednym ze sposobów jest wykonywanie brzuszek z obrotami tułowia. Polega ono na tym, że leżysz na plecach i robisz brzuszek, a następnie obracasz tułów w bok i powtarza się to kilka razy. To ćwiczenie doskonale angażuje mięsień prosty brzuha.

Innym sposobem jest wykonywanie brzuszek z podnoszeniem nogi. Polega ono na tym, że leżysz na plecach i robiszes brzuaka, a nastepnie podnosiszes jednocześnie nogę i ramiona do góry. Powtarzanie tego ćwiczenia kilka razy dziennie pozytywnie wpłynie na Twoje mięsnie brzuha.

Skręty tułowia

Skręty tułowia to kolejne skutecznoe ćwiczenie na płaski brzuah. Polega ono na tym, że leżysz na plecach i skręcas tułów do boku tak, aby dotknac ramieniem kolana drugiej nogi. Nastepnie wracas do pozycji wyjscowej i powtarza się to kilka razy z każdej strony. To ćwiczenie doskonale angazuje mięsień poprzedni brzuha.

Kolejnym rodzaiem skrętów tułowia jest skręcanie tułowia z piłkami gimnastycznymi lub gumami oporowymi. Polega ono na tym, że trzyma siê piłki lub gumy oporowe oburacajac tułów do boku tak, aby dotknac ramieniem kolana drugiej nogi. Powtarzanie tego ćwiczenia kilka razy dziennie przyczyni siê do ukszałtowania płaskiego brzuha.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *