Chirurgiczne usuwanie tatuażu

  • 8 lipca, 2024
  • 3 min read
[addtoany]
Chirurgiczne usuwanie tatuażu

Tatuaże stały się powszechną formą wyrażania siebie, estetycznym dodatkiem, który decydujemy się umieszczać na różnych częściach ciała. Nawet wtedy, gdy tatuaż jest przemyślaną decyzją, w pewnym momencie może pojawić się potrzeba jego usunięcia. Jedną z dostępnych metod jest zabieg chirurgiczny. Procedura ta wymaga ogromnej precyzji i doświadczenia ze strony lekarza, aby po wyciętym tatuażu nie pozostała widoczna blizna. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak wygląda zabieg chirurgicznego usuwania tatuażu, który można wykonywać w Klinice Model Med w Warszawie.

Usuwanie tatuażu – przyczyny

W ostatnich latach tatuaże zyskały na popularności. Trwałe wzory na skórze wykonuje się w różnych miejscach – od czubka głowy po palce nóg. W zasadzie nie oszczędza się żadnej części ciała. Nikogo już nie szokuje tatuaż wystający spod kołnierzyka na szyi lub spod mankietów eleganckiej koszuli. Tatuaże wykonujemy najczęściej na własne życzenie w salonie tatuażu. Niektórzy decydują się na wykonanie tatuażu amatorskiego. Czasami jednak zdarza się, że tatuaż zaczyna w pewnym momencie przeszkadzać, m.in. dlatego, że w danym środowisku nie jest tolerowany lub po prostu przestał być atrakcyjny dla jego posiadacza. Tusz wprowadzony pod skórę może z czasem stracić swoją intensywność, rozmyć się, zniekształcić – to również powód do podjęcia decyzji o usunięciu tatuażu.

Chirurgiczne usuwanie tatuażu – na czym polega?

Osoby, które chcą pozbyć się tatuażu, mogą skorzystać z takiego zabiegu w Klinice Model Med. Najpierw trzeba umówić się na konsultację, podczas której chirurg wykluczy ewentualne przeciwwskazania i zaplanuje zabieg. Chirurgiczne usuwanie tatuaż wykonywane jest w taki sposób, żeby powstała jak najmniej widoczna blizna. Czasami zdarza się, że po usunięciu tatuażu powstaje duży ubytek – wtedy konieczne może okazać się wykonanie przeszczepu skóry. Po takim zabiegu dochodzi do całkowitej likwidacji rysunku tatuażu, ale pozostaje wyraźna blizna w postaci „łaty”, różniąca się od otaczającej skóry. Doświadczeni chirurdzy dokładają wszelkich starań, aby ta różnica nie była duża, jednak zdarza się, że potrzebne są kolejne zabiegi korekty blizny na granicy tatuażu i skóry. Usuwanie tatuażu to trudna i nieprzyjemna procedura, dlatego decyzję o ozdobieniu skóry permanentnym tuszem warto dobrze przemyśleć.

Jeśli zastanawiasz się nad usunięciem tatuażu, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Model Med w Warszawie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *